Artykuł Dodaj artykuł

Mniej pyłu w miejscu pracy? – poznaj nowoczesne rozwiązania Festool

Mniej pyłu w miejscu pracy? Z nowatorskim rozwiązaniem Festool to jeszcze prostsze. Wyróżnia je zdalne sterowanie, akumulatory Bluetooth, wygodniejszy wąż ssący oraz odkurzacz mobilny. Warto już teraz dołączyć do „Kampanii bezpyłowej” marki Festool i wprowadzić rozwiązania minimalizujące zanieczyszczenia w Twoim miejscu pracy.

Logo FESTOOL

Mniej pyłu w miejscu pracy? Z nowatorskim rozwiązaniem Festool to jeszcze prostsze. Wyróżnia je zdalne sterowanie, akumulatory Bluetooth, wygodniejszy wąż ssący oraz odkurzacz mobilny. Warto już teraz dołączyć do „Kampanii bezpyłowej” marki Festool i wprowadzić rozwiązania minimalizujące zanieczyszczenia w Twoim miejscu pracy.

Czym charakteryzuje się nowe rozwiązanie?

Odkurzacz przemysłowy FESTOOLAsortyment akumulatorów Festool został poszerzony o dwa modele (o pojemności 5,2 i 6,2 Ah) wykorzystujące technologię Bluetooth. Docenią to z pewnością użytkownicy narzędzi akumulatorowych z odsysaniem.

Z kolei ofertę odkurzaczy wzbogacono o wąż ssący, dzięki któremu praca idzie gładko - w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zapewnia on płynne odsysanie i eliminuje uciążliwe zahaczanie się węża.

Kolejne nowości to odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48. Profesjonaliści z pewnością docenią ich praktyczne funkcje - zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie przewodu, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

„Moduł Bluetooth to kolejne rozwiązanie poprawiające ergonomię i komfort pracy. Możemy zdalnie włączać i wyłączać odkurzacz bez odchodzenia od stanowiska“ - wyjaśnia Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. „Dodatkowo akumulatory wykorzystujące tę technologię sprawiają, że możemy się pozbyć kabla zasilającego łączącego odkurzacz z narzędziem. Akumulatory należy oczywiście skonfigurować z odkurzaczem, by przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reagował automatycznie. Jeżeli równocześnie wykorzystamy wąż ssący, zminimalizujemy stężenie pyłu, sprawiając, że praca będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza“ - podsumowuje Sławomir Trojan.

Jak się pozbyć pyłu i nieporęcznego przewodu?

Nic prostszego, mamy na to dwa sposoby:

  1. Włączanie i wyłączanie odkurzacza za pomocą pilota. Po podłączeniu przez wykwalifikowanego elektryka modułu Bluetooth do wolnego gniazda odkurzacza Cleantec CT 26, 36 lub 48 urządzenia te można włączać i wyłączać za pomocą pilota (dostarczanego w wypadku zamówienia zestawu) umieszczonego bezpośrednio przy wężu ssącym. Pilot przymocowuje się za pomocą dwóch taśm, pasujących do węży ssących D27 i D36. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli trzeba posprzątać między kolejnymi etapami pracy.
     
  2. Automatyczne włączanie odkurzacza wraz z urządzeniem akumulatorowym. Jeszcze praktyczniejsze jest połączenie akumulatorów Bluetooth Festool (BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI)  z modułem Bluetooth odkurzacza. W takim wypadku równocześnie włączamy i wyłączamy narzędzie akumulatorowe oraz odkurzacz.
     
  3. Akumulatory Bluetooth o pojemności 5,2 i 6,2 Ah charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i optymalnym uwalnianiem mocy. Przy użyciu szybkiej ładowarki Airstream SCA 8 z mechanizmem aktywnego chłodzenia ładowanie przebiega szybko i efektywnie. Zintegrowany z akumulatorem wyświetlacz LED informuje o poziomie naładowania.

Ponadto proponowana przez Festool usługa Service all inclusive gwarantuje 36-miesięczną ochronę przed kosztami napraw, łącznie z częściami zamiennymi. Dotyczy to nie tylko wszystkich narzędzi, ale również akumulatorów oraz ładowarek.

Jak jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę?

Oprócz udogodnień związanych z wykorzystaniem technologii Bluetooth, niezwykle ważne są takie elementy jak odpowiedni wąż i mobilny odkurzacz.

Wąż ssący do odkurzaczy przemysłowych z mufą Cleantec FESTOOL

Wąż ssący  do odkurzaczy przemysłowych z mufą Cleantec

Jakość odsysania zależy również od węża ssącego, dlatego Festool wprowadza jego nową wersję - gładką i elastyczną.

Główne zalety węża to m.in.:

  • Gładka powłoka sprawiająca, że wąż przesuwa się po powierzchni płynnie i bez zahaczania.
  • Zwiększona wytrzymałość i wydajność odsysania ze względu na stożkowy kształt: rozszerza się od 27 mm do 32 mm.
  • Wykorzystanie mufy Cleantec umożliwiającej stabilniejsze mocowanie na narzędziu. Dzięki zamkowi bagnetowemu wąż ssący można niezawodnie i szybko przyłączać oraz odłączać od elektronarzędzia.

Uwaga praktyczna: początkowe i końcowe elementy dwóch węży ssących można błyskawicznie połączyć. Do węża ssącego można łatwo dołączyć moduł zdalnego sterowania Bluetooth. Efekt: maksymalna elastyczność podczas pracy.

Odkurzacz przemysłowy FESTOOL

Przemysłowe odkurzacze mobilne - nowa generacja

Nowa generacja odkurzaczy mobilnych CT 26, 36 i 48 usprawnia i zwiększa wydajność odsysania. Ponadto urządzenia te wyposażono w Sys-Dock i T-LOC do stabilnego łączenia z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox.

Nowy mechanizm umożliwia szybkie i porządne zwinięcie kabla. Kabel można też odłączyć bez konieczności uciążliwego rozwijania.

Praca bez pyłu nigdy jeszcze nie była tak wydajna i prosta. Wszystkie nowości dostępne będą od stycznia 2018 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.festool.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.