Artykuł Dodaj artykuł

Nowe akumulatorowe szlifierki Festool

Festool prezentuje trzy nowe akumulatorowe szlifierki RTSC 400, DTSC 400 i ETSC 125

FESTOOL logo

Festool prezentuje trzy nowe akumulatorowe szlifierki RTSC 400, DTSC 400 i ETSC 125

Maksymalna skuteczność i doskonała jakość powierzchni, praca bez przewodu i bez ograniczeń: Festool wprowadza uzupełnienie serii kompaktowych szlifierek zasilanych przewodem RTS, DTS i ETS. Kurtyna w górę dla akumulatorowych profesjonalistek do obróbki powierzchni: RTSC 400, DTSC 400 i ETSC 125.

Akumulatorowe szlifierki Festool

Koniec z ciężkimi bębnami przewodowymi, koniec z uciążliwym poszukiwaniem gniazdek, koniec z plątaniną kabli: wystarczy rozpakować i rozpocząć pracę- takie motto przyświeca nowym szlifierkom akumulatorowym RTSC, ETSC i DTSC marki Festool. Trzy nowości wprowadzają rewolucję w segmencie szlifierek akumulatorowych. Nowe akumulatorowe szlifierki są doskonale wyważone, wyjątkowo ergonomiczne, bardzo wytrzymałe i zachwycają ogromnym potencjałem mocy.

„Wyjątkowo ważne było dla nas to, aby fakt, że szlifierki są zasilane akumulatorem, nie odbijał się negatywnie na ich wydajności“, podkreśla Patrick Hitzer, menedżer takich produktów jak szlifierki i materiały ścierne w Festool. „Nasi klienci mają wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o nasze szlifierki. To już zresztą tradycja. Podczas projektowania nowych szlifierek akumulatorowych w centrum naszych działań stał klient i jego wymagania. Już podczas procesu projektowania intensywnie współpracowaliśmy z wybranymi klientami testowymi, a ich informacja zwrotna była na bieżąco uwzględniana podczas prac tak, aby w efekcie końcowym nasz produkt mógł spełniać wszystkie oczekiwania profesjonalnych użytkowników Festool.“

Siła, wytrzymałość i perfekcyjne prowadzenie

Lekka, wyważona, mocna, wytrzymała, niezwykle poręczna, a do tego wszystkiego musi zapewniać perfekcyjny rezultat szlifowania. Lista oczekiwań użytkowników wobec akumulatorowej szlifierki jest długa. Kluczową rolę, pozwalającą spełnić te oczekiwania, odgrywa nowy akumulator BP 18 Li 3,1 ERGO. Festool zaprojektował go specjalnie z myślą o nowych akumulatorowych szlifierkach i zadbał o to, by był on elegancko wkomponowany w uchwyt urządzenia.

Patrick Hitzer opowiada: „Akumulator nowych akumulatorowych szlifierek został na nowo zaprojektowany od podstaw. Można posłużyć się tutaj przysłowiem i powiedzieć, że przyczyna "leży jak na dłoni": akumulator nie tylko dostarcza energii, ale i musi niewidocznie wpasowywać się w urządzenie, by zapewnić mu najwyższą ergonomię. W przypadku innych urządzeń należących do systemu 18V, na przykład akumulatorowych wkrętarek, akumulatory zaprojektowane są głównie w celu zapewnienia źródła energii i bezpiecznej pozycji. Wyzwanie, z jakim zetknęliśmy się przy nowych akumulatorowych szlifierkach, polegało głównie na tym, by skonstruować akumulator kompaktowy, lekki i o ergonomicznej konstrukcji. Dzięki temu, że akumulator został zintegrowany w uchwycie, udało nam się znaleźć idealne rozwiązanie dla użytkownika“.

Akumulatorowe szlifierki Festool

Pełna moc– niewielki ciężar

Trzy kompaktowe akumulatorowe szlifierki w połączeniu z bezszczotkowym silnikiem EC-TEC zapewniają taką samą moc, jak szlifierki zasilane z gniazda elektrycznego. Fakt ten znajduje odzwierciedlenie także w danych technicznych urządzeń: prędkość obrotowa od 6 000 do 10 000 obrotów na minutę i skok 2 mm. Daje to nie tylko możliwość elastycznego dopasowania mocy szlifowania do rodzaju obrabianej powierzchni, ale i gwarantuje szybki postęp prac. Do tego dochodzi niewielki ciężar: bez akumulatora i bez worka Longlife na pył każda z akumulatorowych szlifierek waży zaledwie 1 kilogram. A z pełnym wyposażeniem 1,5 kilograma. To dobre warunki do prac ponad głową i w ciężko dostępnych miejscach. Worek Longlife na pył w połączeniu z własnym odsysaniem szlifierki sprawiają, że nowe akumulatorowe szlifierki są niezwykle wygodne w użyciu.

Niezakłócone szlifowanie bez przewodu

Kolejna zaleta akumulatorowych szlifierek: czas pracy urządzenia jest dłuższy niż czas jego ładowania. Po niespełna 30 minutach akumulator BP 18 3,1 Li ERGO jest ponownie w pełni naładowany – przeciętny czas pracy urządzenia zasilanego tym akumulatorem to zdecydowanie dłużej niż 30 minut. W przypadku wyczerpania akumulatora można od ręki zastąpić go uprzednio naładowanym akumulatorem zastępczym. Ważne: zakres dostawy wariantów Set i Plus obejmuje dwa akumulatory - dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by szybko wymienić wyczerpany akumulator i nie przerywać pracy bezprzewodowej.

Bezprzewodowo, czy może jednak z przewodem?

Opisane powyżej zalety nie przedstawiają jednak pełnego obrazu możliwości trzech bezprzewodowych specjalistek do obróbki powierzchni: zasilacz sieciowy stwarza opcję zasilania szlifierek z gniazda elektrycznego. Wówczas praca odbywa się bez worka Longlife na pył a z odkurzaczem mobilnym wyposażonym w funkcję Autostart i wąż ssący. W tym celu należy zamiast akumulatora BP 18 3,1 Li ERGO  włożyć adapter sieciowy plug-it i połączyć szlifierkę z odkurzaczem mobilnym. Więcej informacji o akumulatorowych szlifierkach RTSC 400, DTSC 400 i ETSC 125 na www.festool.pl/szlifierkaakumulatorowa

SERVICE all-inclusive – pakiet gwarancyjny od Festool

W ramach usługi SERVICE all-inclusive Festool oferuje klientom trzyletnią pełną gwarancję, która obejmuje również akumulator. W tym czasie wszelkie naprawy, łącznie z częściami zamiennymi, są bezpłatne. Dodatkowo urządzenie jest przez 3 lata chronione na wypadek kradzieży. Festool zobowiązuje się również zapewniać dostępność części zamiennych przez co najmniej 10 lat od zakończenia produkcji. Kolejną zaletą SERVICE all-inclusive jest 15-dniowa gwarancja zadowolenia lub zwrot pieniędzy - testowanie bez ryzyka. Więcej informacji na stronie: www.festool.pl/serwis

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.