Artykuł Dodaj artykuł

Nowy wymiar cięcia

Uciosarka Kapex KS 60 prezentowana jest przez Festool jako: mobilna, poręczna i zarazem bardzo elastyczna uciosarka przesuwna. Dzięki ergonomicznie rozmieszczonym uchwytom, praktycznemu nawijaniu przewodu i zabezpieczeniu transportowemu, jest wprost idealnym towarzyszem podczas prac montażowych.

Logo Festool

Mniejsza, bardziej poręczna, bardziej mobilna: uciosarka przesuwna KAPEX KS 60 Festool.

Uciosarka Kapex KS 60 prezentowana jest przez Festool jako: mobilna, poręczna i zarazem bardzo elastyczna uciosarka przesuwna. Dzięki ergonomicznie rozmieszczonym uchwytom, praktycznemu nawijaniu przewodu i zabezpieczeniu transportowemu, jest wprost idealnym towarzyszem podczas prac montażowych. Do tego dochodzi kompaktowa konstrukcja i łatwa obsługa. Obustronny kąt uciosu, aż do 60 stopni i obustronny kąt nachylenia, aż do 46/47 stopni umożliwia osiąganie dokładnych i różnorodnych cięć przy maksymalnej precyzji również w pracy mobilnej.

KAPEX KS 60 Festool
fot. Festool GmbH

„KS 60 poszerza nasze portfolio o mobilną uciosarkę przesuwną o głębokości cięcia do 60 milimetrów. Nieważne, czy chodzi o dopasowanie listew cokołowych za pomocą kątownika nastawnego, czy o przycinanie desek podłogowych, czy też prace przy fasadach jak np. przycinanie desek szalunkowych lub desek pióro-wpust – KS 60 spełnia te oczekiwania i zapewnia długotrwały komfort cięcia i precyzję. "Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi jest łatwiejsza w transporcie i w związku z tym, jest pierwszym wyborem w codziennej pracy na placu budowy“, mówi Sławomir Trojan (trener w Festool Polska).

Należy dodać, że wytrzymała uciosarka przesuwna nie zna kompromisów. Zarówno jeśli chodzi o precyzję, jak i o różnorodność zastosowań: cięcia od 305 x 60 milimetrów, obustronny kąt uciosu do 60 stopni i obustronny kąt nachylenia do 46 stopni (z lewej strony nawet do 47 stopni), umożliwiają różnorodne i precyzyjne cięcia. Kąt uciosu można ustawić przez wygodną regulację zapadkową najpopularniejszych kątów lub też bezstopniowo i w pełni indywidualnie. Dwie precyzyjne prowadnice stanowią gwarancję pewnego prowadzenia tarczy pilarskiej bez zakłóceń. Przyjemnym efektem ubocznym jest to, że tarcza porusza się do przodu i do tylu po dwóch prowadnicach, jednak prowadnice te nie wysuwają się przy tym do tyłu. Zapewnia to oszczędność miejsca, dlatego pomocna jest przede wszystkim w ciasnych miejscach pracy takich jak klatki schodowe czy korytarze.

Bezkompromisowo elastyczna– bezkompromisowo precyzyjna

KAPEX KS 60 Festool
fot. Festool GmbH 

Oprócz ergonomicznie rozmieszczonych uchwytów stwarzających dogodne możliwości przenoszenia, Kapex KS 60 zaskakuje innymi przydatnymi detalami. Należy do nich zaliczyć lampkę LED: przenosi ona cień tarczy na obrabiany element tak, że wskazuje on dokładnie miejsce, w którym należy ciąć. Co jeśli obrabiany element jest za długi na daną powierzchnię przyłożenia? Również to nie stanowi dla KS 60 problemu: na wysuwanym, zintegrowanym elemencie rozszerzającym stół można z łatwością przykładać i przycinać również długie elementy. Dzięki dodatkowym stopkom można podnieść KS 60 na wysokość Systainera (rozmiar: SYS 1) – w ten sposób wykorzystujemy Systainer jako powierzchnię przylegania.

Za pomocą wygodnej preselekcji, można od ręki dopasować prędkość obrotową do obrabianego materiału. Podczas cięcia prędkość ta nie ulegnie zmianie. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość pracowania z dużą precyzją i dopasowania swojej pracy do obrabianego materiału. Oprócz standardowej tarczy pilarskiej z zębem drobnym do pracy z drewnem i materiałami drewnopochodnymi, Festool oferuje do swojej KS 60 również specjalną tarczę pilarską do przycinania laminatu i aluminium.

Kąt na życzenie

fot. Festool GmbH
fot. Festool GmbH 
 

Kto tego nie zna: przy przycinaniu listew cokołowych nagle okazuje się, że kąt wewnętrzny pomiędzy dwoma ścianami wcale nie ma dokładnie 90 stopni. Za pomocą kątownika nastawnego można precyzyjnie zmierzyć wszystkie kąty wewnętrzne i zewnętrzne i bezpośrednio przenieść te pomiary 1:1 na nastawienie kąta tarczy pilarskiej i w ten sposób dopasować dwusieczną kąta. Bardzo praktyczna jest również blokada wrzeciona. Umożliwia ona błyskawiczną zmianę tarcz pilarskich. Umieszczony na środku włącznik i uchwyt sprawiają, że KS 60 jest wygodna w obsłudze zarówno dla osób leworęcznych, jak i dla praworęcznych.

Ograniczenie głębokości cięcia stwarza możliwość szybkiego i precyzyjnego cięcia wpustów w elementach drzewnych. W ten sposób można na przykład szybko wycinać otwory na przewody lub rury grzewcze.

Lepsze cięcie – z systemem

Przy cięciu drewna i innych materiałów powstają szkodliwe pyły. Kapex KS 60 dysponuje, co jest standardem w Festool, możliwością łatwego podłączenia odkurzacza w celu zachowania czystości w otoczeniu pracy. By praca na stojąco była ergonomiczna, a transport na plac budowy wygodny, uciosarkę przesuwną można wsadzić w nową jeżdżącą podstawę UG-KAPEX KS 60.

Więcej informacji na www.festool.pl/kapex

Dane techniczne KAPEX KS 60

Pobór mocy

1.200 W

Ruchy mimośrodowe

1.300 – 3.500 min-1

Tarcza pilarska-Ø

216 mm

Głębokość cięcia 90°/90°

305 x 60 mm

Głębokość cięcia 45°/90°

215 x 60 mm

Kąt nachylenia

47/46 °

Kąt uciosu

60/60 °

Wymiary (szer. x gł. x wys.)

661 x 475 x 430 mm

Przyłącze do odsysania pyłu Ø

27/36 mm

Ciężar

17,8 kg

Głębokość cięcia 60°/90° (prawa strona)

150 x 60 mm

Głębokość cięcia 45°/45° (lewa strona)

215 x 40 mm

Głębokość cięcia 45°/45° (prawa strona)

215 x 20 mm

 

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.