Artykuł Dodaj artykuł

Lampy do zadań specjalnych

Festool oferuje oświetlenie zapewniające idealne warunki do pracy. Dzięki temu niezależnie od specyfiki zlecenia możemy być pewni, że uzyskamy doskonałe rezultaty i najwyższej jakości powierzchnie.

Logo FESTOOL

Festool: profesjonalne oświetlenie na miarę potrzeb

Festool oferuje oświetlenie zapewniające idealne warunki do pracy. Dzięki temu niezależnie od specyfiki zlecenia możemy być pewni, że uzyskamy doskonałe rezultaty i najwyższej jakości powierzchnie.

Lampa budowlana Festool
fot. Festool GmbH

„Mimo że zimą brakuje światła, wiele firm budowlanych nadal stosuje nie najlepsze, ale dość niedrogie lampy halogenowe. Konsekwencje takiego wyboru to gorsza jakość oraz mniejsza wydajność pracy“ - mówi Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. Przesądza o tym żółtawy odcień światła emitowanego przez tańsze lampy oraz to, że niewystarczająco oświetlają one obrzeża. Ponadto są podatne na uszkodzenie przy wstrząsach (ich bardzo gorące żarniki szybko pękają). Z kolei standardowe lampy LED oświetlają niewielkie fragmenty powierzchni.

„Tymczasem wymagania klientów są coraz większe. Oczekują bardzo dobrej jakości i szybkiego tempa pracy. W wielu dziedzinach, takich jak rozbudowa wnętrz, budowa schodów, wyposażanie sklepów, a także izolacje dachowe, suchy montaż, kładzenie podłóg bądź prace malarskie, profesjonalne oświetlenie jest niezbędne“ - podkreśla Trojan. Dobra wiadomość: specjaliści Festool zdają sobie z tego sprawę i dlatego skonstruowali lampy do różnych zastosowań.

Idealna kontrola powierzchni: STL 450

Syslite STL 450 fot. Festool GmbH
fot. Festool GmbH
 

Najmłodszym członkiem rodziny lamp budowlanych jest Syslite STL 450 - specjalistka w zakresie kontroli jakości powierzchni. Pozwala dostrzec szczegóły trudne lub nawet niemożliwe do zauważenia w normalnych warunkach oświetleniowych. Z taką samą dokładnością oświetla zarówno krawędzie oraz żłobienia, jak i nierówności powierzchni szlifowanej oraz drobne błędy szlifowania na powierzchniach najwyższej jakości. Może być stosowana do oświetlania ścian i sufitów.

Jest niezastąpiona zwłaszcza w wypadku gładkiego tynku. STL 450 nawiązuje kształtem do latarki prętowej. Diody LED emitują wąskie, ale zarazem niezwykle intensywne pasmo światła, którym można skanować całe ściany, fragment po fragmencie, aby wyłapać i natychmiast naprawić wszystkie błędy. Warto ją wykorzystać już podczas negocjowania zlecenia, by wskazać klientowi nierówności powierzchni i omówić sposób ich usunięcia. Zalety diod LED to nie tylko mocne światło, ale także długi okres użytkowania. Dzięki ochronie krawędzi na całym obwodzie i wodoodpornej obudowie lampa jest optymalnie dostosowana do trudnych warunków na placu budowy i bardzo ułatwia codzienną pracę, zwłaszcza pracownikom firm remontowo-budowlanych. Dzięki kompaktowej konstrukcji idealnie nadaje się do kontrolowania jakości w trakcie i po zakończeniu pracy. Centralnie umieszczony włącznik sprawia zaś, że jest dziecinnie łatwa w obsłudze. Posiada też zintegrowaną blokadę przewodu i po użyciu można ją szybko i łatwo umieścić w torbie.

Jak przy świetle dziennym: Syslite Duo

Syslite Duo fot. Festool
fot. Festool GmbH

Kolejna specjalistka to lampa robocza Syslite Duo. Umożliwia np. uzyskanie żądanego koloru powierzchni bez smug. Niezawodna, jeśli chcemy precyzyjnie, szybko i bez zbędnego wysiłku uporać się z pracą w ciemnych narożnikach, piwnicach, poddaszach lub na słabo widocznych częściach podłogi. Unikatowe ustawienie 80 diod sprawia, że jej kąt rozpraszania wynosi aż 180 stopni, czyli jest o wiele większy niż standardowych lamp LED. Strumień świetlny pod względem intensywności (8000 lumenów)  i barwy o temperaturze 5000 K jest zaś bardzo zbliżony do światła dziennego.

Miejsce pracy jest więc optymalnie oświetlone. Osłona z TPE oraz okienko z poliwęglanu zapobiegają powstawaniu uszkodzeń podczas upadku. Duże elementy chłodzące zapewniają optymalne schładzanie lampy i ograniczają ryzyko poparzenia, a wytrzymały uchwyt z możliwością nawijania przewodu ułatwia transport.

Syslite KAL II – wielofunkcyjność

Syslite KAL II Festool
fot. Festool GmbH

Syslite KAL II to kolejny dowód, że Festool preferuje myślenie systemowe. Kulkowy guzik magnetyczny (element wyposażenia) oraz otwór na ścisk śrubowy umożliwiają wszechstronne zastosowanie tej lampki roboczej. Magnetyczna nóżka mocuje ją na każdym stalowym podłożu z siłą do 18 kg. Syslite KAL II jest wyposażona w 12 diod LED, gwarantujących wydajność świecenia wynoszącą 770 lumenów i kąt rozproszenia 170 stopni. Zapewnia  przy tym jednorodne oświetlenie całej powierzchni i zdecydowanie poprawia warunki oraz precyzję pracy, szczególnie w ciemnych narożnikach. Dzięki możliwości ustawienia w różnych pozycjach jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o zastosowanie i kąt rozproszenia. Różnorodne funkcje obsługi i ładowania (wbudowany akumulator, akumulator zewnętrzny, zasilacz sieciowy 230V i adapter do ładowarki samochodowej 12-18V) sprawiają, że lampka jest zawsze gotowa do pracy.

Ponadto wbudowany akumulator uniezależnia jej pracę od gniazda sieciowego i przewodów, co z kolei przekłada się na oszczędność czasu. Wszystkie akumulatory Festool 12-18V można podłączyć za pomocą złącza do akumulatorów. Ochronę przed oparzeniem zapewnia uchwyt z izolacją. Lampka jest wyjątkowo wytrzymała dzięki obudowie z odpornego na uderzenia i upadki aluminiowego odlewu, a podgumowana podstawa chroni wrażliwe powierzchnie przed zarysowaniami.

Syslite Uni zawsze pod ręką

Syslite Uni Festool
fot. Festool GmbH
 

Asortyment uzupełnia lampka Syslite Uni - zawsze gotowa do oświetlenia ciemnych narożników. Trzy wydajne i energooszczędne lampy LED, kompaktowa konstrukcja i niewielki ciężar sprawiają, że lampa ta często jest ulubionym pomocnikiem. Można do niej stosować wszystkie typowe akumulatory Festool. Trzy energooszczędne lampy LED o dużej mocy umożliwiają precyzyjną pracę, jednolicie oświetlając małe i średnie powierzchnie. Głowicę lampy można regulować 9-stopniowo o 135 stopni w płaszczyźnie pionowej, więc każdy ciemny kąt może zostać oświetlony.

Lampę można łatwo zamocować za pomocą klipsa na pas i haczyka do rusztowania. Uwaga praktyczna: Możliwe jest szybkie i proste podłączenie wszystkich typowych akumulatorów Festool do lampy.

Więcej informacji na temat asortymentu lamp Festool można znaleźć na stronie: www.festool.pl/produkty/oświetlenie

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.