Artykuł Dodaj artykuł

Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych po sezonie

Drewniane meble ogrodowe mogą służyć nam przez długie lata, pod warunkiem jednak, że zadbamy o ich regularną pielęgnację.

Drewniane meble ogrodowe mogą służyć nam przez długie lata, pod warunkiem jednak, że zadbamy o ich regularną pielęgnację. Drobne naprawy wykonamy przy pomocy wodoodpornego kleju do drewna 66A firmy Soudal.

klej do drewna 66A Soudal
 

Sezon letni za nami, a to oznacza, że nadszedł czas na przeniesienie drewnianych mebli ogrodowych do pomieszczenia, w którym nie będą narażone na niekorzystne działanie częstych opadów i bardzo niskich temperatur. Zanim jednak umieścimy je w piwnicy czy garażu – dokonajmy niezbędnego przeglądu. Usterki w postaci np. odłamanych elementów możemy szybko usunąć, sięgając po klej do drewna 66A z portfolio marki Soudal.

Klej 66A jest klejem poliuretanowym, który odznacza się ekstremalnie mocną spoiną. Został opracowany z myślą o klejeniu drewna litego wszelkiego rodzaju – miękkiego i twardego, w tym egzotycznego. Jako klej o najwyższej klasie wodoodporności D4, który ma perfekcyjną przyczepność także do wilgotnych podłoży, jest odpowiedni zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych (aplikacje zewnętrzne wymagają przy tym zabezpieczenia spoiny powłoką ochronną). Z powodzeniem możemy go użyć do klejenia drewnianych mebli, altan czy pergoli. Nierozerwalnie łączy ze sobą elementy drewniane oraz drewno z innymi materiałami, np. z metalem, betonem i ceramiką. Co istotne, preparat ten spienia się podczas utwardzania, wypełniając niewielkie ubytki w podłożu. W rezultacie jest niezawodnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba połączenia elementów niedokładnie dopasowanych.

Do zalet kleju 66A należy ponadto łatwa aplikacja. Preparat jest gotowy do użycia, a nakłada się go pędzlem lub szpachlą na dokładnie oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię jednego z klejonych elementów. Jeżeli kleimy drewno suche lub materiały porowate, to zalecane jest lekkie zwilżenie podłoża – dzięki temu preparat szybciej się utwardzi i będzie miał wyższą wytrzymałość końcową. Spajane elementy należy połączyć ze sobą w przeciągu 15 minut (w tym czasie mamy również możliwość ewentualnej korekty ich położenia), a następnie skręcić na około 3 godziny.

Artykuł reklamowy

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.