Wynik wyszukiwania

 
Jakie kleje do drewna wykorzystuje się w przemyśle meblarskim? zdjęcie

Jakie kleje do drewna wykorzystuje się w przemyśle meblarskim?

Obróbka drewna i łączenie elementów wiąże się z użyciem odpowiedniego kleju. Musi on być nie tylko trwały, ale także bezpieczny w użytkowaniu. Jakie więc kleje stosować?

Czytaj więcej

 
Klej do drewna – jaki najlepiej wybrać? zdjęcie

Klej do drewna – jaki najlepiej wybrać?

Klejenie drewna to wygodny, a przy tym dużo bardziej estetyczny sposób łączenia ze sobą drewnianych elementów, niż chociażby użycie gwoździ czy wkrętów. Żeby powstałe meble, schody i podłogi wyglądały efektownie, a przy tym odznaczały się trwałością, należy dobrać do nich odpowiedni klej. Jaki klej do drewna najlepiej wybrać?

Czytaj więcej

 
Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL w Lublinie  – zmiana terminu  zdjęcie

Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL w Lublinie – zmiana terminu

Odbywające się w Lublinie (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11) Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL zostały przełożone. Wydarzenie odbędzie się w dn. 2-4 października 2020 roku. Tematem wiodącym tegorocznej edycji Targów LUBDREW & METALL będą nowoczesne technologie w branży drzewnej i obróbki metalu oraz trendy w meblarstwie.

Czytaj więcej

 
Nowa data Międzynarodowych Targów Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL w Lublinie zdjęcie

Nowa data Międzynarodowych Targów Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL w Lublinie

Odbywające się w Lublinie (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11) Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL zostały przełożone. Wydarzenie odbędzie się w dn. 15-17 maja 2020 roku. Tematem wiodącym tegorocznej edycji Targów LUBDREW & METALL będą nowoczesne technologie w branży drzewnej i obróbki metalu oraz trendy w meblarstwie.

Czytaj więcej

 
Olej Osmo - profesjonalny olej do drewna, tarasów i blatów zdjęcie

Olej Osmo - profesjonalny olej do drewna, tarasów i blatów

Drewno od zawsze było niezwykle funkcjonalnym oraz unikalnym w swojej formie i wzornictwie materiałem. Jego właściwości sprawiły, że od wielu stuleci wybieramy je do budowania i wykończenia domów. Bez względu na to, jaki rodzaj drewna chcemy wybrać, warto zadbać o jego zabezpieczenie, które pozwoli zachować właściwości i piękny wygląd na wiele lat.

Czytaj więcej

 

Drewno tak bezpieczne jak inne materiały budowlane, bo normy są wspólne

Do czasu pojawienia się drewna klejonego warstwowo nie istniał materiał konstrukcyjny porównywalny do stali i betonu. Te dwa ostatnie rozwiązania były przez lata synonimem solidności i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
Szkolenie i łożyska NSK zapewniają oszczędności producentowi maszyn do obróbki drewna zdjęcie

Szkolenie i łożyska NSK zapewniają oszczędności producentowi maszyn do obróbki drewna

Doświadczając powtarzających się uszkodzeń rolek prowadzących stołów stolarskich, międzynarodowy producent maszyn do obróbki drewna postanowił skorzystać przy rozwiązywaniu problemu z pomocy ekspertów NSK i zalet Programu Wartości Dodanej AIP. Decyzja ta była bardzo opłacalna, ponieważ wsparcie NSK pomogło zaoszczędzić zakładowi 13.333 € w skali roku, dzięki ograniczeniu kosztów pracy i montażu.

Czytaj więcej

 
Narzędzia, które ułatwią przygotowanie drewna na opał i prace w ogrodzie zdjęcie

Narzędzia, które ułatwią przygotowanie drewna na opał i prace w ogrodzie

Prace przy porządkowaniu drzewostanu na działce lub obróbce zakupionego drewna wymagają zaopatrzenia się w kilka podstawowych narzędzi. Ułatwiają one czynności związane z pielęgnacją, łupaniem i składowaniem drewna. Tym samym zapewniają właścicielom prywatnych posesji sprawne przygotowanie drewna na opał i bezpieczne sezonowanie zapasów. Jaki sprzęt warto skompletować?  

Czytaj więcej

 
Ekologiczne kleje do drewnianych podłóg zdjęcie

Ekologiczne kleje do drewnianych podłóg

Trwałość drewnianej podłogi w dużej mierze zależy od kleju, jaki zastosujemy do jej montażu.

Czytaj więcej

 
Obróbka drewna - jakie narzędzia powinno się do niej wykorzystywać? zdjęcie

Obróbka drewna - jakie narzędzia powinno się do niej wykorzystywać?

Obróbka drewna wymaga odpowiednich narzędzi - bez względu na to, czy właśnie rozpoczynamy z nią przygodę czy też posiadamy już w tym temacie spore doświadczenie. Inwestycja w dobrej jakości narzędzia pozwoli nie tylko na precyzyjne wykonanie wszelkich prac stolarskich, ale także wprowadzi do pracy wiele wygody oraz czasowych oszczędności.

Czytaj więcej

 
Wspólna przestrzeń branży drzewnej i metalowej - Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL zdjęcie

Wspólna przestrzeń branży drzewnej i metalowej - Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL

W dniach 20-22 marca 2020 roku w Targach Lublin S.A. (Lublin, ul. Dworcowa 11) odbędzie się IX edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL. Wydarzenie jest kontynuacją rozpoczętego w 2011 roku najważniejszego branżowego wydarzenia w Polsce Wschodniej. Jednocześnie jest to jedyna inicjatywa mająca na celu prezentację firm działających w sektorze drzewnym oraz metalowym w tym regionie kraju.

Czytaj więcej

 

Projekty domów z drewna

Szybkie w montażu, tanie w eksploatacji i wyjątkowe w urodzie – takie są właśnie domy z bali drewnianych. Gdzie można je stosować i na co zwracać uwagę wybierając projekty domów z bali? Sprawdzamy!

Czytaj więcej

 
Emalia do drewna zdjęcie

Emalia do drewna

Emalia do drewna to produkt, który pomoże nam uporać się z wykończeniem bądź renowacją rozmaitych przedmiotów bądź konstrukcji. Czym charakteryzują się emalie do drewna i jakie są możliwości ich zastosowania?

Czytaj więcej

 
Profesjonalna i szybka odnowa drewna z Jedynką zdjęcie

Profesjonalna i szybka odnowa drewna z Jedynką

Budzącą się do życia przyrodę przyjemniej jest obserwować w zadbanym otoczeniu. Wiosna to zatem dobry czas, by zająć się konserwacją drewna na zewnątrz domu. Dzięki Impregnatowi z woskiem marki Jedynka zszarzałe po zimie elementy wyposażenia ogrodu szybko odzyskają swój naturalny urok i będą znów zachęcać do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej

 
Frezy do drewna - komu są potrzebne i jakie wybrać? zdjęcie

Frezy do drewna - komu są potrzebne i jakie wybrać?

Obrabianie drewna to czynność, która wymaga nie tylko odpowiednio dobranej frezarki, ale również dopasowanych frezów. Pięknie zdobione meble z drewna, ale także sztachety, deski podłogowe, a nawet listwy przypodłogowe. Każdy z tych elementów nie miałby szansy powstać, gdyby nie frezy do drewna. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2385