Artykuł Dodaj artykuł

Wady i zalety drewnianych mebli

Jak wiadomo każdy z nas w domu posiada meble, które mają na celu nie tylko upiększyć nasze wnętrze, ale przede wszystkim umożliwić nam przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów.

Wady i zalety drewnianych mebli

Jak wiadomo każdy z nas w domu posiada meble, które mają na celu nie tylko upiększyć nasze wnętrze, ale przede wszystkim umożliwić nam przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów.

To jakie meble posiadamy zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Jednym z rodzajów mebli są te wykonane z drewna. Dla jednych są one piękne, a inni woleliby skorzystać z innych materiałów. Zastanówmy się teraz jakie są plusy i minusy mebli wykonanych z drewna.

Meble drewniane - zalety

Jeden z najważniejszych plusów wyróżniających drewniane meble ogrodowe to naturalność. Jeśli zdecydujemy się na te wykonane z innych surowców na pewno nie będziemy mieli możliwości kontaktu z przyrodą. Jest to jeden z czynników, który sprawia, że ludzie często korzystają z mebli wykonanych z drewna.

 Wady i zalety drewnianych mebli

Meble z drewna akacjowego Birma/Delhi, producent Garden Point fot. Sklep internetowy Ogrodosfera

Kolejny z plusów to niepowtarzalność. Zwróćmy uwagę na to, że w rzeczywistości każdy kawałek drewna jest inny i wygląda całkowicie inaczej. Dodatkowo powinniśmy zwrócić także uwagę na aspekt długowieczności. Mało, który materiał jest w stanie przetrwać nawet kilkaset lat – oczywiście nie zawsze tak będzie, bo jest to uzależnione od tego z jakiego rodzaju drewna wykonane są meble, jednak w przypadku, gdy zdecydujemy się na dąb czy mahoń praktycznie możemy być pewni, że starczą nam one na całe życie. Plusem jest również ich pielęgnacja. Posiadając w domu różne materiały wiemy jak trudno czasami utrzymać coś w czystości. Ponadto meble drewniane nawet, gdy ulegną uszkodzeniu nie powinny sprawić nam żadnego problemu, gdyż bardzo łatwo jest usuwać z nich rysy czy odpryski i nie ma w tym żadnej filozofii, bo wystarczy jedynie to zeszlifować. Dodatkowo po odpowiednim zabezpieczeniu takie meble bez problemu mogą nadawać się np. na taras, ponieważ są niezwykle odporne na działanie warunków atmosferycznych. W dodatku meble z drewna mogą wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie – są surowcem naturalnym i nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji. Ich posiadanie nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych u alergików, a także wydzielają ciepło.

Meble drewniane – wady

Podobnie jak inne rzeczy również meble drewniane posiadają swoje wady. Jakie one są? W pierwszej kolejności jest to ciężar. Jeśli chcemy sami zrobić przemeblowanie w pokoju to jest to praktycznie niemożliwe, gdyż meble te są naprawdę ciężkie. Warto także pamiętać o tym, by tych mebli nie przesuwać po powierzchni, ponieważ za sprawą ciężaru mogą tworzyć się rysy na powierzchni, na której są ustawione. Druga z wad to koszt zakupu. Za sprawa tego, że są niezwykle cennym materiałem kupując je, musimy za nie sporo zapłacić. Jednak to nie wszystko jeśli chodzi o koszty, ponieważ po zakupie takie meble wymagają specjalnej pielęgnacji przez co generują nam się kolejne wydatki. Jak widać wiele jest uzależnione od naszych możliwości finansowych. W dodatku posiadając meble drewniane powinniśmy pamiętać, że kontakt z wodą może mieć na nie niekorzystny wpływ.

Podobne artykuły