Wynik wyszukiwania

 
Jak wybrać grubościówkę do drewna? zdjęcie

Jak wybrać grubościówkę do drewna?

Obróbka drewna w zakładzie stolarskim odbywa się przy pomocy specjalistycznych maszyn. Umożliwiają one wykonywanie konkretnych prac, począwszy od nadawania elementom określonego formatu, przez ich szlifowanie i polerowanie, po wiercenie otworów czy wycinanie wgłębień.

Czytaj więcej

 
Niecodzienne wyroby z drewna. Produkty, które Cię zaskoczą zdjęcie

Niecodzienne wyroby z drewna. Produkty, które Cię zaskoczą

Drewno od lat wykorzystywane jest do produkcji mebli, okien, drzwi, podłóg i wielu innych oczywistych przedmiotów.

Czytaj więcej

 
Nowy impregnat Tikkurila przedłuży żywotność drewna zdjęcie

Nowy impregnat Tikkurila przedłuży żywotność drewna

Tikkurila rozszerza asortyment produktów do drewna o nowy, trwały impregnat Tikkurila Valtti Plus Color. Zapewnia on wyjątkowo naturalny, matowy efekt i doskonałą ochronę powierzchni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Ponadto, ten innowacyjny produkt jest przyjazny dla środowiska - część składników nieodnawialnych została zastąpiona składnikami roślinnymi (bio).  Występuje w 6 gotowych, najpopularniejszych kolorach, w tym w modnej bieli, szarości i 4 odcieniach drewna, a także w wersji do barwienia.

Czytaj więcej

 
W jaki sposób wybrać schody z drewna? zdjęcie

W jaki sposób wybrać schody z drewna?

Schody to jeden z najbardziej skomplikowanych, a zarazem podatnych na zużycie elementów architektury budynku. Muszą być one dopasowane do kształtu klatki schodowej oraz pomieszczeń, przy okazji będąc wygodnymi i trwałymi w użyciu. W związku z tym, schody wykonane z drewna od lat stanowią jeden z najpopularniejszych wyborów. Jaki gatunek tarcicy wybrać, żeby cieszyć się ich urokiem jak najdłużej? Na to pytanie odpowiada ekspert od tarcicy w JAF Polska.

Czytaj więcej

 
Zakład przerobu drewna ogranicza przestoje dzięki prowadnicom liniowym NSK zdjęcie

Zakład przerobu drewna ogranicza przestoje dzięki prowadnicom liniowym NSK

Dzięki zastosowaniu prowadnic liniowych NSK z zespołami smarującymi K1 producent wyrobów z drewna zmniejszył ponad 12-krotnie liczbę przestojów przenośników, co przełożyło się na roczne oszczędności w wysokości ponad 77.000 euro.

Czytaj więcej

 
Szwedzki wieżowiec z drewna zmagazynuje 9 mln kg dwutlenku węgla zdjęcie

Szwedzki wieżowiec z drewna zmagazynuje 9 mln kg dwutlenku węgla

Ma 20 pięter, mierzy 75 metrów i jest cały wykonany z drewna – mowa o Centrum Kultury Sara, wieżowcu, który znajduje się w szwedzkim mieście Skellefteå.

Czytaj więcej

 
Maszyny do drewna najwyższej klasy. Jakość i lata bezawaryjnej pracy zdjęcie

Maszyny do drewna najwyższej klasy. Jakość i lata bezawaryjnej pracy

Maszyny do drewna, maszyny stolarskie i najwyższej klasy urządzenia służące do obróbki drewna możesz znaleźć w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu.

Czytaj więcej

 
Wieżowce z drewna - czyli o niezwykłej wytrzymałości drewna konstrukcyjnego zdjęcie

Wieżowce z drewna - czyli o niezwykłej wytrzymałości drewna konstrukcyjnego

Drewno konstrukcyjne zaskakuje wytrzymałością i możliwościami. Świetnie znosi pracę całej budowli. umiejętnie przenosząc obciążenia. Nie straszne mu zmienne warunki atmosferyczne i upływający czas.

Czytaj więcej

 
Ciepło drewna na zimę… i na cały rok! Jak w prosty, a efektowny i praktyczny sposób wprowadzić je do domu? 10 inspiracji zdjęcie

Ciepło drewna na zimę… i na cały rok! Jak w prosty, a efektowny i praktyczny sposób wprowadzić je do domu? 10 inspiracji

Zima w okresie przedświątecznym ma w sobie wiele czaru. A jednak w te chłodne ranki i długie wieczory zastanawiamy się, jak zatrzymać w mieszkaniu jak najwięcej ciepła. Jeden z najlepszych sposobów na przytulną atmosferę to wykorzystanie w aranżacji domu naturalnego drewna. Jak? Mamy na to mnóstwo kreatywnych pomysłów i dwa doskonałe materiały. Po pierwsze gotowe podłogi drewniane lite i warstwowe. A po drugie blaty drewniane, które wbrew pozorom mają znacznie więcej zastosowań niż tylko dopełnianie zabudowy kuchennej.

Czytaj więcej

 
Łatwe szlifowanie każdej krawędzi - Nowa szlifierka do krawędzi ES-ETS 125/ES-ETSC 125 Festool zdjęcie

Łatwe szlifowanie każdej krawędzi - Nowa szlifierka do krawędzi ES-ETS 125/ES-ETSC 125 Festool

Który rzemieślnik tego nie zna? Żmudne, czasochłonne szlifowanie klockiem szlifierskim, przeszlifowane krawędzie, odnawianie krawędzi?

Czytaj więcej

 
Meble z drewna — bez drewna zdjęcie

Meble z drewna — bez drewna

Meble z drewna stanowią kwintesencję elegancji i osobistego stylu. Niestety ich piękny wygląd nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Czy istnieje zamiennik posiadający majestatyczny wygląd mebli wykonanych z drewna, jednak będący bardziej praktyczny w użyciu? Na to pytanie odpowiada Robert Sikora, ekspert płyt meblowych z JAF Polska.

Czytaj więcej

 
W nowoczesnym przetwórstwie drewna odpady to mniej niż 1% zdjęcie

W nowoczesnym przetwórstwie drewna odpady to mniej niż 1%

Maksymalne wykorzystywanie i przetwarzanie materiałów to jeden z kluczowych elementów ochrony środowiska.

Czytaj więcej

 
Klej do drewna - jaki sprawdzi się najlepiej? zdjęcie

Klej do drewna - jaki sprawdzi się najlepiej?

Drewno jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu.

Czytaj więcej

 
Klej do drewna - który będzie najlepszy? zdjęcie

Klej do drewna - który będzie najlepszy?

Jeśli chcesz łatwo i estetycznie połączyć drewniane elementy, postaw na klej stolarski.

Czytaj więcej

 
Skutki rekordowych cen drewna w Polsce będą opłakane zdjęcie

Skutki rekordowych cen drewna w Polsce będą opłakane

Organizacje branżowe i przedsiębiorcy biją na alarm z powodu cen surowca drzewnego, które jest obecnie najdroższe w historii. Na wzroście jego cen straci cała gospodarka. Odczuje to jednak w pierwszej kolejności budownictwo, segment meblarski, rynek stolarki okiennej i drzwiowej, ale także m.in. rynek papieru.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2673
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.