Wynik wyszukiwania

 
Drewnu niestraszny ogień. Bezpieczeństwo pożarowe budynków prefabrykowanych zdjęcie

Drewnu niestraszny ogień. Bezpieczeństwo pożarowe budynków prefabrykowanych

Przeprowadzony w sierpniu 2020 roku przez Instytut Techniki Budowlanej eksperyment pożarowy w Pionkach potwierdził, że współczesne budynki o szkielecie drewnianym, mogą być bezpieczne pożarowo.

Czytaj więcej

 
Jak rozwiązania Saint-Gobain wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego budynków w szkielecie drewnianym zdjęcie

Jak rozwiązania Saint-Gobain wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego budynków w szkielecie drewnianym

Zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego budynku to jeden z podstawowych warunków, jaki należy spełnić mając na uwadze komfort użytkowników. Już sama myśl o potencjalnym pożarze domu wpływa negatywnie na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 

Drewno tak bezpieczne jak inne materiały budowlane, bo normy są wspólne

Do czasu pojawienia się drewna klejonego warstwowo nie istniał materiał konstrukcyjny porównywalny do stali i betonu. Te dwa ostatnie rozwiązania były przez lata synonimem solidności i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
Porządek w warsztacie oznacza bezpieczeństwo zdjęcie

Porządek w warsztacie oznacza bezpieczeństwo

Każde narzędzie ma swoje miejsce, każda śrubka jest pod ręką, każdy ruch jest przewidywalny – taki komfort pracy zapewniają porządne meble warsztatowe. Gwarantują nie tylko porządek, ale też bezpieczeństwo. Dotyczy to każdego – zarówno zawodowców, jak i warsztatowych hobbystów.  

Czytaj więcej

 
Czekamy na Państwa w Expo Silesia i wprowadzamy zasady bezpieczeństwa! zdjęcie

Czekamy na Państwa w Expo Silesia i wprowadzamy zasady bezpieczeństwa!

W obecnym, trudnym czasie wszystkim nam przyszło zmierzyć się z wyjątkową sytuacją i nowymi wyzwaniami. Branża targowa ma teraz przed sobą wiele zmian, ale nadal kluczową wartością targów dla przedsiębiorstw będzie możliwość nawiązania nowych kontaktów, podtrzymanie dotychczasowych relacji oraz prezentacja nowoczesnych rozwiązań i usług.

Czytaj więcej

 
#bezpiecznetargi zdjęcie

#bezpiecznetargi

Czy targi mogą być bezpieczne? – to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców jak i odwiedzających po ogłoszeniu przez Rząd kolejnego etapu odmrażania ograniczeń.

Czytaj więcej

 

Bezpieczeństwo aparatury procesowej

We wszystkich gałęziach przemysłu wykorzystywane są różnego rodzaju zbiorniki, służące do przechowywania surowców lub produktów.

Czytaj więcej

 

Budynki drewniane bezpieczne i ogniotrwałe. Eksperyment pożarowy zakończony sukcesem

Charakterystyczne dla w pełni rozwiniętego pożaru, ekstremalnie wysokie temperatury przekraczające 1000°C, nie naruszyły konstrukcji budynku drewnianego – wynika z eksperymentu pożarowego przeprowadzonego przez Instytut Techniki Budowlanej oraz Państwową Straż Pożarną.

Czytaj więcej

 
Ekologia, indywidualizm, bezpieczeństwo - aktualne trendy w chemii podłogowej zdjęcie

Ekologia, indywidualizm, bezpieczeństwo - aktualne trendy w chemii podłogowej

Nawet tak specjalistyczna dziedzina chemii budowlanej, jaką jest chemia do montażu i wykańczania podłóg, jest zależna od globalnych trendów.

Czytaj więcej

 
Komfort użytkowania zdjęcie

Komfort użytkowania

Okno, drzwi czy bramę garażową do naszego domu dobieramy nie tylko pod kątem parametrów termicznych i bezpieczeństwa antywłamaniowego, lecz także wygody użytkowania oraz estetyki  –z tych rozwiązań będziemy przecież korzystać niemal codziennie, przez długie lata. Komfortową obsługę stolarki budowlanej, poza wysoką jakością samych wyrobów, zapewni ich dobry montaż.

Czytaj więcej

 
Podwójne bezpieczeństwo: ognioodporne i przeciwwłamaniowe drzwi WAT firmy Hörmann zdjęcie

Podwójne bezpieczeństwo: ognioodporne i przeciwwłamaniowe drzwi WAT firmy Hörmann

Pozostawione podłączone do prądu żelazko, garnek na włączonej kuchence, świeczki na choince – wszyscy wiemy, jakie codzienne sytuacje mogą stanowić  zagrożenie pożarowe.

Czytaj więcej

 
POL-SKONE z myślą o inwestycjach publicznych zdjęcie

POL-SKONE z myślą o inwestycjach publicznych

Budynki użyteczności publicznej stanowią duże wyzwanie dla projektantów ze względu na podwyższone kryteria bezpieczeństwa i energooszczędności.

Czytaj więcej

 
Ciepło i bezpieczeństwo w modnym stylu zdjęcie

Ciepło i bezpieczeństwo w modnym stylu

Od stolarki okiennej oczekujemy dziś nie tylko ochrony przed działaniem warunków atmosferycznych, bezpieczeństwa antywłamaniowego i skutecznego ograniczenia strat ciepła, ale również atrakcyjnego wyglądu.

Czytaj więcej

 
Podłoga drewniana w pełni bezpieczna dla astmatyków i alergików zdjęcie

Podłoga drewniana w pełni bezpieczna dla astmatyków i alergików

Wybierając podłogi drewniane zwracamy uwagę na gatunek drewna, jego strukturę, kolor, czy sposób wykończenia. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dobór materiałów podłogowych może wpływać na nasze zdrowie oraz jakość powietrza w domach czy mieszkaniach, w których żyjemy.

Czytaj więcej

 
Drzwi ThermoPro Plus  – ciepło plus bezpieczeństwo zdjęcie

Drzwi ThermoPro Plus – ciepło plus bezpieczeństwo

W obliczu coraz wyższych cen energii i rosnących statystyk dotyczących liczby włamań, wielu inwestorów decydujących się na remont czy budowę domu, poszukuje drzwi zewnętrznych, które z jednej strony cechuje bardzo dobra izolacyjność cieplna, z drugiej natomiast – atrakcyjne wzornictwo i wysoki standard  zabezpieczeń.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 231