Wynik wyszukiwania

 
Jak rozwiązania Saint-Gobain wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego budynków w szkielecie drewnianym zdjęcie

Jak rozwiązania Saint-Gobain wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego budynków w szkielecie drewnianym

Zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego budynku to jeden z podstawowych warunków, jaki należy spełnić mając na uwadze komfort użytkowników. Już sama myśl o potencjalnym pożarze domu wpływa negatywnie na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla produktów GLASSOLUTIONS Polska zdjęcie

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla produktów GLASSOLUTIONS Polska

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryteriów, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Czytaj więcej

 
Drewnu niestraszny ogień. Bezpieczeństwo pożarowe budynków prefabrykowanych zdjęcie

Drewnu niestraszny ogień. Bezpieczeństwo pożarowe budynków prefabrykowanych

Przeprowadzony w sierpniu 2020 roku przez Instytut Techniki Budowlanej eksperyment pożarowy w Pionkach potwierdził, że współczesne budynki o szkielecie drewnianym, mogą być bezpieczne pożarowo.

Czytaj więcej

 
X-ty Konwent już za nami a kolejny za pasem. zdjęcie

X-ty Konwent już za nami a kolejny za pasem.

W ostatnich dniach sierpnia 2015r miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w branży stolarki otworowej.

Czytaj więcej

 
Stolarka zaawansowana technologicznie zdjęcie

Stolarka zaawansowana technologicznie

Czasy, gdy byliśmy skazani na eksploatację nieszczelnych okien lub wymagających użycia dużej siły, z trudem domykających się drzwi, odchodzą w niepamięć. Rozwiązania, które nie zapewniają użytkownikom dostatecznego komfortu, zastępowane są przez nowoczesne wyroby stolarki budowlanej – wygodne w obsłudze, bezpieczne i cechujące się atrakcyjnym designem.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać stolarkę okienną? zdjęcie

Jak wybrać stolarkę okienną?

Dobór odpowiednich rozwiązań z zakresu stolarki okiennej jest niezwykle istotny. Wpływa bowiem nie tylko na wygląd naszego domu, ale również na takie aspekty jak energooszczędność, dźwiękoszczelność czy wentylacja.

Czytaj więcej

 
Zatrzymać straty energii zdjęcie

Zatrzymać straty energii

Dążenie do obniżenia kosztów użytkowania budynków sprawia, że poprawa ich energooszczędności staje się szczególnie ważna.

Czytaj więcej

 
Bezpieczeństwo w wielu aspektach zdjęcie

Bezpieczeństwo w wielu aspektach

Stolarka budowlana wysokiej jakości powinna spełniać wymagania nie tylko w zakresie izolacyjności termicznej i estetyki, ale również zapewniać odpowiednią ochronę przed włamaniem oraz bezpieczną eksploatację.

Czytaj więcej

 
NAJCIEPLEJSZE NA ŚWIECIE RAMKI SWISSPACER ULTIMATE W OKNACH IGLO ENERGY zdjęcie

NAJCIEPLEJSZE NA ŚWIECIE RAMKI SWISSPACER ULTIMATE W OKNACH IGLO ENERGY

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma wprowadziła, jako element wyposażenia swojej stolarki z PVC,  najcieplejsze na świecie ramki Swisspacer Ultimate, które są obecnie najlepszym produktem na rynku wśród ciepłych ramek dystansowych i poprawiają współczynnik przenikania dla całego okna Uw nawet o 12%.

Czytaj więcej

 
Sposób na energooszczędność zdjęcie

Sposób na energooszczędność

Współczesne budownictwo wyraźnie zmierza w kierunku zapewnienia jak najmniejszych strat energii cieplnej i obniżenia kosztów użytkowania budynku. Nowe standardy, wyznaczone przez przepisy unijne, powodują wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań o wysokich parametrach termicznych.

Czytaj więcej

 
Yawal na Kongresie Stolarki Polskiej zdjęcie

Yawal na Kongresie Stolarki Polskiej

W tym roku odbędzie się już III edycja Kongresu Stolarki Polskiej. Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytutów, mediów, instytucji i organizacji pozarządowych dyskutować będą nad kierunkami rozwoju branży stolarki budowlanej. Jedna z dyskusji panelowych będzie dotyczyć montażu systemów okienno-drzwiowych, a w roli eksperta wystąpi na niej przedstawiciel firmy Yawal.

Czytaj więcej

 
DRUTEX WPROWADZA NA RYNEK OKNA NOWEJ GENERACJI zdjęcie

DRUTEX WPROWADZA NA RYNEK OKNA NOWEJ GENERACJI

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma wprowadza na rynek nową generację okien wyposażoną w najnowocześniejsze szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które oferują najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej,

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 12