Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie roku DREMA i DremaSilesia 2019

Rok 2019 była dla Grupy MTP rokiem niezwykle intensywnym i przełomowym. Zauważalne zmiany nastąpiły nie tylko w ramach wewnętrznej organizacji instytucji (rebranding Grupy MTP), ale również w kwestii organizacji wydarzeń dedykowanych branży drzewnej i meblarskiej – czyli naszych wiodących targów DREMA oraz DremaSilesia.

Podsumowanie roku DREMA i DremaSilesia 2019

Rok 2019 była dla Grupy MTP rokiem niezwykle intensywnym i przełomowym. Zauważalne zmiany nastąpiły nie tylko w ramach wewnętrznej organizacji instytucji (rebranding Grupy MTP), ale również w kwestii organizacji wydarzeń dedykowanych branży drzewnej i meblarskiej – czyli naszych wiodących targów DREMA oraz DremaSilesia.

Można powiedzieć, że rok 2019 był rokiem z jednej strony trudnym, ale z drugiej też ciekawym i dającym satysfakcję. Mimo spowolnienia w gospodarce krajów zachodnich i rodzimych niekorzystnych czynników (zasady sprzedaży drewna niedopasowane do realiów polskich przedsiębiorców, rosnące koszty surowca i energii elektrycznej, normy środowiskowe, braki kadrowe), to dla targów DREMA i DremaSilesia edycje 2019 były zdecydowanie udane. 

77 wystawców z sektora drzewno-meblarskiego zaprezentowało swoją ofertę na kwietniowych Targach Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia 2019 w Sosnowcu. Imponująca ekspozycja zajęła 2000 m2 powierzchni wystawienniczej pawilonu Expo Silesia, a odwiedziło ją 1457 profesjonalistów z branży obróbki drewna. Trzynasta edycja targów DremaSilesia okazała się być bardzo szczęśliwą. Targi, które startowały z poziomu targów regionalnych dedykowanych dla Górnego Śląska, następnie do regionu Polski Południowej, dzisiaj stały się już imprezą ogólnopolską, odwiedzaną przez firmy z branży drzewnej i meblarskiej nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Edycja 2019 była rekordowa pod względem powierzchni wystawienniczej,  ilości wystawców i imprez towarzyszących. Przez trzy dni przeprowadzono szereg ciekawych warsztatów, pokazów i prelekcji, zarówno dla specjalistów z branży, jak i dla pasjonatów stolarstwa, a w przestrzeni targowej pracowały trzy ciągi technologiczne produkcji szafek kuchennych – fabryki mebli na żywo.

Z kolei targi DREMA to najbardziej wyczekiwane międzynarodowe spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Zdobyte przez lata know-how sprawia, że dziś kreujemy przyszłość wraz z liderami rynku i renomowanymi markami, wyznaczając kierunki rozwoju całego sektora.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są obecnie w czołówce największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki i przetwórstwa drewna. Jako jedyne wydarzenie w Polsce otrzymały rekomendację EUMABOIS! Pierwszych oznak kryzysu w branży nie było widać podczas targów DREMA 2019. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wydarzenie to stanowi przepustkę do świata innowacji w sektorze przetwórstwa drewna.  We wrześniu, w sercu Wielkopolski swoją flagową ofertę zaprezentowało blisko 600 wystawców. Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły łącznie 28 700 m2, a ekspozycja nowoczesnych maszyn, specjalistycznych urządzeń, narzędzi i komponentów przyciągnęła do Poznania 15.450 zwiedzających profesjonalistów. W trakcie bloku targów DREMA 2019 można było śledzić najnowsze trendy w przemyśle meblarskim oraz branży obróbki drewna. Zwiedzający odkrywali potencjał nowoczesnych rozwiązań i zgłębiali wiedzę dzięki imponującej ofercie wydarzeń towarzyszących. Warto podkreślić, że targi DREMA to nie tylko rozmowy biznesowe i bogata ekspozycja maszyn i narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Naszym wystawcom bliskie są także zasady społecznej odpowiedzialności biznesu i chętnie angażują się w akcje charytatywne (projekt DREMA Dzieciom oraz premiery: Tapicernia 4.0, Innowacyjna Kuchnia). 

Rok 2019  to był wyjątkowo pozytywny okres, w którym osiągnęliśmy sporo sukcesów. Udało nam się stworzyć i wprowadzać stopniowo nową strategię targów DREMA, która pod jednym, globalnie rozpoznawalnym brandem zakłada kompleksową prezentację rozwiązań dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). Nowością były fabryki mebli na żywo – Tapicernia 4.0 czy Innowacyjna Kuchnia, prezentujące nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna. Stały się one jednocześnie strefami edukacyjnymi, które pozwoliły gościom targów na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli.  Ciekawym przedsięwzięciem okazało się również spotkanie płci pięknej pod hasłem „Kobiety branży meblarskiej – bądź inspiracją, która zmienia świat”. To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka inicjatywa integrująca kobiety pracujące w branży meblowej i drzewnej. Konieczna jest walka ze stereotypami, które wciąż są obecne w naszej kulturze. Kobietom nie brakuje umiejętności koniecznych do pracy w tzw. „męskich sektorach”. Panie mają potencjał, który może być impulsem do rozwoju całej branży. Dlatego podejmujemy działania, które mają na celu wsparcie i ułatwienie kobietom budowanie kariery w przemyśle drzewnym i meblarskim. Należy zwrócić uwagę, że w targach DREMA 2019 udział wzięło wielu influencerów i znanych twórców internetowych: Lidka i Jarek z portalu Dom i Drewno, Sławek i Meble Twojego Pomysłu, Przemek z Kępy Marzeń, Alicja Solarska - Alicja w Krainie Drewna, Aneta Bukowska - Starych mebli czar, Helena Lipińska i Agnieszka Baraniok-Lipińska - Helena Majsterkuje, Adrian Hak - HK, Jacek Boborycki i Roman Szosler - Milion Pomysłów na Minutę, Filip Stanowski - Galeria Sztuki Stara Praga & Pracownia Renowacji Mebli Dawnych, Łukasz Giergasz - Stolarnia 5m2, Maciej Kupś i Waldemar Sokalski - Rob in Wood, Mariusz Lipniacki, Mariusz Siwy - Gizmo Garaż, Mateusz Ignacak - Młody Stolarz, Mateusz Wudecki, Paweł Żurowski - Pan Fleks, Rafał Olearczuk - Olo76, Robert Wyskiel, Tomasz Magaj.   

Oczywiście nie zwalniamy tempa! Szykujemy sporo nowości, które wpisują się w potrzeby rynku. Program wydarzeń poruszać będzie wszystkie problemy, z którymi boryka się przemysł drzewny i meblarski, zarówno w kraju, jak i za granicą: 

  • nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania
  • utrzymanie rentowności i dopasowanie strategii firm do zmian rynkowych
  • optymalizacja procesów produkcyjnych i stosowanie technologii surowco- i energooszczędnych
  • kanały sprzedaży, logistyka,  transport, „white gloves delivery ( transport oraz kompleksowa obsługa obejmująca montaż mebli czy zabranie starych sprzętów)
  • Drema Design – nowoczesne wzornictwo, techniki wykonania i kreacje z drewna i tworzyw drewnopochodnych
  • Forum Trendów - najnowsze rozwiązania w sektorze komponentów, dekorów, tkanin obiciowych  i materiałów surowcowych, inspiracje dla projektantów
  • ekodesign i zrównoważona produkcja, promocja drewna

W 2020 roku w ramach DREMA i DremaSilesia gwarantujemy prawdziwą eksplozję wiedzy i dobrych emocji towarzyszących wizytom na targach! Zapraszamy serdecznie! 

  • DremaSilesia – 17-19.04.2020, Expo Silesia, Sosnowiec
  • DREMA – 15-18.09.2020, Międzynarodowe Targi Poznańskie

TERMIN ZGŁOSZEŃ DLA WYSTAWCÓW – 28.02.2020

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.