Artykuł Dodaj artykuł

System Festool dla budownictwa drewnianego

Cięcie niezależne od sytuacji. System Festool dla budownictwa drewnianego

logo Festool

Cięcie niezależne od sytuacji. System Festool dla budownictwa drewnianego

W budownictwie drewnianym, przede wszystkim liczy się trwałość oraz długa żywotność narzędzi, wydajność jaki i precyzja cięcia. Festool oferuje szeroki asortyment pilarek do wszelkich zastosowań. Obejmuje on ręczne pilarki tarczowe z szynami prowadzącymi i prowadnicami FSK, wyrzynarki, pilarki mieczowe, ukośnice oraz pilarki stolikowe do zastosowań mobilnych. Każda z nich posiada niezawodny silnik, a wersje bezprzewodowe wyposażone są w wydajne akumulatory wykorzystujące technologię Airstream. Wszystko to jest zamknięte w ergonomicznej konstrukcji, która jest lekka a jednocześnie  kompaktowa.

Ciesielstwo podlega ciągłemu rozwojowi i modernizacji. Uprzemysłowienie stało się pomocne przy produkcji konstrukcji dachowych i budowie drewnianych ram. Dzięki swoim kompetencjom branżowym i technologicznym, Festool idzie z duchem czasów i stale opracowuje nowe produkty, które charakteryzuje dłuższa żywotność, wytrzymałość, niezawodność, precyzja, wydajność, ergonomia oraz ciekawy design. Aktualne tego przykłady to akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240, nowa generacja ręcznych pilarek tarczowych HKC 55, HK 55 i HK 85 z systemem do przycinania oraz nowa ukośnica KAPEX KS 60.

Pilarka HK 85 – wszechstronny talent do budownictwa drewnianego.  
Pilarka HK 85 – wszechstronny talent do budownictwa drewnianego.
Źródło: Festool GmbH
 

Mobilność i niezależność

Ręczne pilarki tarczowe HKC 55, HK 55 i HK 85 to nowa generacja wydajnych pilarek z osłoną wahadłową oraz elastycznym systemem prowadnic FSK o trzech długościach: 240, 420 i 670 mm. Zarówno akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa HKC 55, jak i jej warianty przewodowe HK 55 i HK 85 można zestawiać z prowadnicami FSK. Ręczną pilarkę tarczową i prowadnicę można szybko i łatwo łączyć oraz rozdzielać. Regulowana przykładnica kątowa pomaga w wykonywaniu dokładnych i powtarzalnych cięć pod kątem od 0° do 60° w obydwu kierunkach, na przykład podczas przycinania płyt, belek dachowych, desek szalunkowych i elementów drewnianych konstrukcji nośnych. Ręczne pilarki tarczowe wyposażone są w mocne silniki zapewniające maksymalną wydajność cięcia i szybki postęp prac. Można je stosować zarówno w warsztacie, jak i na placu budowy. Klin prowadzący umożliwia swobodne i pewne cięcie, ponieważ jest sprężyście osadzony w osłonie wahadłowej. Zarówno wariant akumulatorowy HKC 55, jak i wariant przewodowy HK 55, idealnie nadają się do seryjnych cięć do głębokości 55 mm, dzięki funkcji zagłębiania i regulacji kąta do 50°. Silnik HK 85 o mocy 2300 W zapewnia szybki postęp prac. Zakres zastosowań pilarki jest szeroki, gdyż można ją zmienić we frezarkę do wykonywania wpustów poprzecznych i wzdłużnych. Dzięki systemowi do cięcia i systemowi prowadnic, każde cięcie jest efektywne, szybkie i precyzyjne. Nie należy zapominac także o sprawdzonej ręcznej pilarce tarczowej TS 55 oraz jej wariancie akumulatorowym - TSC 55. Obie pilarki są cenione w branży ze względu na możliwość wykonywania precyzyjnych, cięć wgłębnych. Dodatkowo, Festool oferuje tarcze pilarskie do każdego zastosowania, na przykład do cięć wzdłużnych w litym drewnie czy tarczę do cięcia płyt warstwowych.

Rodzina ukośnic KAPEX

Najmłodszym członkiem rodziny KAPEX jest ukośnica KAPEX KS 60, uhonorowana złotą nagrodą iF Design 2017. Nowa KAPEX KS 60 Festool to mobilna, poręczna, a zarazem niezwykle precyzyjna i elastyczna ukośnica, przeznaczona do zastosowania w budownictwie drewnianym. Dzięki ergonomicznie rozmieszczonym uchwytom, praktycznemu nawijaniu przewodu i zabezpieczeniu transportowemu, nowa KS 60 jest wprost idealną towarzyszką na placu budowy. Do tego dochodzą kompaktowa konstrukcja i łatwa obsługa. Obustronny kąt ukosu do 60 stopni i obustronny kąt nachylenia do 46 stopni umożliwiają zastosowanie kompaktowej ukośnicy do wykonywania precyzyjnych cięć, również podczas pracy mobilnej. Szczególnie praktyczna jest lampka LED, powodująca dokładne i pozbawione zniekształceń rzutowanie cienia piły wskazującego linię cięcia na obrabianym elemencie. Przegląd asortymentu ukośnic KAPEX można znaleźć na stronie www.festool.pl

KAPEX KS 60 Festool to mobilna, poręczna, a zarazem niezwykle precyzyjna i elastyczna ukośnica przeznaczona do zastosowania w budownictwie drewnianym.
KAPEX KS 60 Festool to mobilna, poręczna, a zarazem niezwykle precyzyjna i elastyczna ukośnica przeznaczona do zastosowania w budownictwie drewnianym.
Źródło: Festool GmbH

Długa praca bez zmęczenia: asortyment wyrzynarek

Wyrzynarka akumulatorowa CARVEX PSC 420 Festool i warianty przewodowe - CARVEX PS 420 i TRION PS 300 zapewniają najwyższą wydajność i precyzję. Prędkość obrotowa do 3800 obr./min, regulowane szczęki prowadzące i światło stroboskopowe gwarantują precyzyjne cięcia wzdłuż wyznaczonej linii. Wyrzynarki Festool cechują się wysoką ergonomicznością, niewielkim ciężarem i antypoślizgową powłoką Softgrip. PSC 420 została uhonorowana złotą nagrodą iF Design za ergonomiczność. Niezwykłą moc nadają wyrzynarkom wydajne bezszczotkowe silniki EC-TEC. Podczas cięć po linii prostej dają one wysokie tempo, a w przypadku cięć po krzywej zapewniają doskonałe prowadzenie.

Cięcie materiałów izolacyjnych: mobilnie, szybko i bez wysiłku

Festool oferuje szeroki asortyment wydajnych narzędzi do obróbki materiałów izolacyjnych: Pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 to specjalistki od cięcia twardych włókien drzewnych oraz płyt poliuretanowych i polistyrenowych. Precyzyjne cięcia są możliwe dzięki specjalnej konstrukcji stołu odlanego z aluminium z wpustem prowadzącym, umożliwiającym zastosowanie szyny prowadzącej i wykonywanie cięć pod kątem do 60°. Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 stanowi idealne uzupełnienie systemu Festool. Umożliwia ona mobilne cięcie materiałów z elastycznych włókien mineralnych i naturalnych o grubości do 350 mm.

Pilarka mieczowa UNIVERS SSU 220 umożliwia precyzyjne cięcie drewna i twardych materiałów izolacyjnych o grubości do 200 mm. Siła do cięcia drewna: pilarka stolikowa PRECISIO CS 70.
Pilarka mieczowa UNIVERS SSU 220 umożliwia precyzyjne cięcie drewna i twardych materiałów izolacyjnych o grubości do 200 mm.
Źródło: Festool GmbH
Siła do cięcia drewna: pilarka stolikowa PRECISIO CS 70.
Źródło: Festool GmbH

Duża i silna – bez kompromisów

„Siła do cięcia drewna“ – tak można w skrócie opisać pilarkę stolikową PRECISIO CS 70. Jej duży rozmiar i siła przydają się, kiedy trzeba precyzyjnie przeciąć elementy o grubości do 70 mm, czy to w warsztacie, czy na placu budowy. Szeroka gama wyposażenia systemowego umożliwia jej rozbudowę do pełnowartościowego stanowiska pilarskiego.

Wyjątkowa różnorodność

HK 132 E łączy w sobie trzy maszyny. Umożliwia ona cięcie o głębokości do 132 mm, co czyni z niej prawdziwą pilarkę „dwunastkę“. Ponadto, solidną ręczną pilarkę tarczową można bez wysiłku zmienić w niezawodną frezarkę do zaciosów. HK 132 może też stać się frezarką do wręgów, która umożliwia na przykład obróbkę czopów na całych belkach.

Wydajny system 18 V

System 18 V Festool obejmuje szereg najwyższej jakości urządzeń akumulatorowych, dzięki którym cieśla może pracować elastycznie i niezależnie od przewodu zasilającego. System 18 V cechuje możliwość pracy bezprzewodowej, niska waga, wysoka wytrzymałość i szybkie ładowanie. Obejmuje on akumulatory o trzech pojemnościach: 3,1 Ah, 5,2 Ah oraz 6,2 Ah, a także ładowarki: TCL 6 i SCA 8. W przypadku większości urządzeń, użytkownik może elastycznie dobrać akumulator, który będzie odpowiedni do danego zastosowania i potrzeb: lekki akumulator 3,1 Ah Compact, standardowy akumulator 5,2 Ah lub akumulator 6,2 Ah o najdłuższym czasie pracy. System ładowania Airstream, składający się z szybkiej ładowarki Airstream SCA 8 oraz akumulatorów BP 18 Li 5,2 AS i BP 18 Li 6,2 AS, skraca czas chłodzenia akumulatorów, a przez to także cały proces ładowania o 65%. Dzięki temu akumulatory są szybciej gotowe do użytku, a pracę można wykonywać bez przerw.

Praca bez zmartwień

Festool oferuje wyjątkowy pakiet gwarancyjny pod nazwą Gwarancja all-inclusive. Rzemieślnik może skoncentrować się na tym, co najważniejsze, czyli na swojej pracy i przez 3 lata od zakupu narzędzia nie musi martwić się o koszty związane z naprawą czy częściami zamiennymi. Dodatkowo, w ramach Gwarancji all-inclusive również na 3 lata klient otrzymuje ubezpieczenie na wypadek kradzieży a także zapewnienie, że przez 10 lat od zakończenia produkcji narzędzia firma będzie je w stanie naprawić. Jeśli jednak z jakiegoś powodu ta obietnica nie będzie mogła być spełniona to klient otrzyma nowe narzędzie gratis. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.festool.pl/serwis

Festool oferuje szeroki asortyment rozwiązań systemowych dla budownictwa drewnianego, umożliwiający rzemieślnikom pokonanie codziennych wyzwań podczas budowy i remontu dachów, budynków drewnianych, elewacji oraz schodów. Więcej informacji znajduje się na stronie na www.festool.pl/ciesielstwo

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły