Artykuł Dodaj artykuł

Tradycja i innowacja - dwie strony medalu

Festool od dziesięcioleci znany jest w budownictwie drewnianym ze swojej jakości, innowacyjnych pomysłów i zamiłowania do detali. Zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowania przy cięciu, wierceniu i przykręcaniu, firmie Festool, dla budownictwa drewnianego, udaje się poszerzać ofertę o coraz to nowe rozwiązania systemowe, które dbają o komfort pracy oraz o lepsze i czystsze otoczenie pracy.

Logo Festool

Festool od dziesięcioleci znany jest w budownictwie drewnianym ze swojej jakości, innowacyjnych pomysłów i zamiłowania do detali. Zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowania przy cięciu, wierceniu i przykręcaniu, firmie Festool, dla budownictwa drewnianego, udaje się poszerzać ofertę o coraz to nowe rozwiązania systemowe, które dbają o komfort pracy oraz o lepsze i czystsze otoczenie pracy. Jedyny w swoim rodzaju pakiet usług Service all-inclusive daje poczucie dokonania dobrej inwestycji na długo.

Z tradycji i jako zachęta dla przyszłości

Tradycja i innowacja - dwie strony medalu
Festool opracowuje rozwiązania systemowe dla budownictwa drewnianego

„Tradycja i innowacja to dla Festool dwie strony medalu“, wyjaśnia Barbara Austel, wspólniczka Festool. „Już od ponad 90 lat potwierdzamy naszym Klientom, że tradycja i innowacja nie wykluczają się, a doskonale uzupełniają. Już mój dziadek – założyciel - koncentrował się na budownictwie drewnianym, ponieważ nasza pierwsza piła ciesielska powstała już w 1930 r. Potem powstało kilka stacjonarnych maszyn do obróbki drewna. Od 1950 r. położyliśmy nacisk na urządzenia ręczne. W kolejnych dekadach powstało wiele pomysłów. Moim zdaniem w bardzo interesujący sposób przedstawiliśmy naszą historię na stronie internetowej www.festool.de/festool90. Na przełomie wieków przesunęliśmy wszelkie kwestie związane z budownictwem drewnianym do spółki córki Protool. A następnie na przełomie roku 2013 i 2014 połączyliśmy wszystkie zasoby i Know-how pod marką Festool. "Naszym celem jest, aby w przyszłości w dalszym ciągu opracowywać profesjonalne rozwiązania dla budownictwa drewnianego", mówi wnuczka założyciela i dodaje „Dlatego też w przyszłości ze zwiększona siłą skoncentrujemy się na inwestowaniu w profesjonalistów związanych z rzemiosłem ciesielskim w takich dziedzinach jak zarządzanie produktem, techniki zastosowań, szkolenia i dystrybucja."

Iść z duchem czasów

Także budownictwo drewniane podlega ciągłemu rozwojowi i modernizacji. Uprzemysłowienie stało się pomocne przy produkcji konstrukcji dachowych i budowie drewnianych ram. Coraz większa ilość pracowników skupia się zatem na montażu takich właśnie konstrukcji, ale i tarasów, wiat garażowych i pergoli. Dodatkowo coraz ważniejszą rolę odgrywa dłuższa żywotność oraz obróbka związana z izolacją cieplną i nakrokwiową. Również praca w zdrowych warunkach– a więc praca z odsysaniem – zyskała na znaczeniu. Festool jako jedyna firma z branży produkuje swoje odkurzacze mobilne i oferuje do nich bogaty asortyment. Ponieważ, jeśli chodzi o kompetencje związane z budownictwem drewnianym, kompetencje branżowe i technologiczne, Festool idzie z duchem czasów, przedsiębiorstwo to opracowuje coraz to nowe urządzenia, które charakteryzuje dłuższa żywotność, wytrzymałość, niezawodność, precyzja, ergonomia oraz ciekawy design. W międzyczasie już ponad 350 patentów dba o siłę innowacji Festool. Aktualnym przykładem jest system do cięcia z całą generacją nowych ręcznych pilarek tarczowych.

Przycięte na miarę budownictwa drewnianego

Tradycja i innowacja - dwie strony medaluSpecjalnie dla budownictwa drewnianego Festool oferuje obszerny systemowy program produktów. Przy pomocy całej gamy różnych pilarek, takich jak nowe ręczne pilarki tarczowe, zagłębiarki, wyrzynarki i pilarki mieczowe można osiągnąć mocne i efektywne cięcia – nieważne, czy mają one powstać przy podłożu, czy na wysokości 12 metrów. Dzięki systemowi do cięcia i systemowi prowadnic każde cięcie jest mocne, efektywne i precyzyjne. Jest to możliwe przez zastosowanie mocnych, niezawodnych silników lub wydajnych akumulatorów o ergonomicznej, lekkiej i kompaktowej konstrukcji. To wyjątkowo praktyczne i lubiane zalety przy pracy mobilnej. Przy wierceniu i przykręcaniu Festool oferuje moc i precyzję w każdej sytuacji. Na przykład seria Quadrive wyposażona jest w 4-biegową przekładnię metalową, która zapewnia moment obrotowy do 60 Nm i 3.800 obr./min. Nasadki FastFix umożliwiają niedoścignioną elastyczność a tłumienie drgań w młotowiertarce akumulatorowej w BHC 18 poprawia komfort pracy. Funkcja Stop-and-Go we wkrętarce do suchej zabudowy Duradrive DWC dba o efektywność pracy przy wkręcaniu seryjnym. Dodatkowo Festool oferuje również zasilane prądem wiertarki Quadrill, system do cięcia z osprzętem diamentowym DSC, pilarki mieczowe, pilarki do surowców budowlanych i ciesielskie ręczne pilarki tarczowe HK 132, strug ciesielski PL 205 i PL 245 oraz dłutownice łańcuchowe CM 150. Te przykłady pokazują, że Festool oferuje szeroką gamę idealnych rozwiązań systemowych, pomocnych przy codziennych wyzwaniach związanych z budową dachu, domu, fasad, renowacją dachów, czy budową schodów.

Beztroski i skoncentrowany start w codzienna pracę

Festool zadbał o wyjątkową usługę dla swoich narzędzi- Service all-inclusive „stały pakiet bez zmartwień“. W ten sposób pracownik może skoncentrować się na tym, co najważniejsze- na swojej pracy i przez 36 miesięcy od rejestracji swojego urządzenia nie musi martwić się o koszty związane z naprawą, czy częściami zamiennymi. Dodatkowo pakiet ten przez 36 miesięcy trwania usługi, zapewnia nowe urządzenie w przypadku kradzieży starego, 10 lat dostępności części zamiennych lub bezpłatne urządzenie zastępcze oraz 15 dni testowania bez ryzyka. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły