Koszyk: BRAK

Artykuły - Wiadomości


 
Jak przygotować drewniany taras do zimy? Praktyczne rady od eksperta - zdjęcie

Jak przygotować drewniany taras do zimy? Praktyczne rady od eksperta

21-10-2021

To, co piękne, wymaga pewnej troski – i drewniane tarasy nie są od tej reguły wyjątkiem. A chcemy odpowiednio o nie zadbać, bo wiemy, że się nam za to odwdzięczą. Już samym widokiem tak wspaniale sprzyjają wypoczynkowi nie tylko w letnie popołudnia i wieczory, ale także w leniwe weekendy od później wiosny do wczesnej jesieni… Przed nami jednak zima, czas wyjątkowo drewnu niesprzyjający. Dlatego zapytaliśmy eksperta marki DLH, jak zadbać o taras, by w znakomitej formie zaprezentował się także w kolejnym sezonie.

Czytaj więcej

 
Taras z kompozytu — impregnacja z głowy - zdjęcie

Taras z kompozytu — impregnacja z głowy

18-10-2021

Wszystko ma swoje plusy oraz minusy - również i drewno. Do jego zalet wlicza się piękny kolor, efektowne usłojenie oraz naturalny skład. Do minusów możemy zaliczyć potrzebę sezonowego zabezpieczenia. Jeżeli nie mamy głowy do konserwacji i pielęgnacji, to warto zainteresować się tarasem kompozytowym. Zwłaszcza, że oferuje wiele z zalet drewna — bez jego słabości.

Czytaj więcej

 
Postarzana podłoga w nowoczesnych wnętrzach - zdjęcie

Postarzana podłoga w nowoczesnych wnętrzach

15-10-2021

Postarzane podłogi funkcjonalnością nie odbiegają od innych elementów wykonanych z naturalnego drewna, za to znacznie różnią się od nich wyglądem. Przywołują wspomnienia wakacji w starych, wiejskich domach, są odpowiednie do rewitalizowanych obiektów, a jednocześnie genialnie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach. Przykładem na to są realizacje z udziałem dębowych, postarzanych podłóg marki Chapel Parket.

Czytaj więcej

 
Jak zabezpieczyć drewnianą elewację – lazurą czy olejem? - zdjęcie

Jak zabezpieczyć drewnianą elewację – lazurą czy olejem?

14-10-2021

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór produktów, dzięki którym zabezpieczymy drewnianą elewację przed wpływem czynników atmosferycznych lub korozją biologiczną - grzybami, pleśnią czy insektami. Możemy stosować preparaty ochronno-dekoracyjne typu lakier, lakierobejca, olej, lazura lub emalia do drewna. Jednak, który z tych preparatów najlepiej wybrać? Na to pytanie odpowiada Łukasz Walczak, ekspert z firmy JAF Polska

Czytaj więcej

 

Jesienne uroki drewna tarasowego

14-10-2021

Działające kojąco na zmysły drewno pozwala przedłużyć radość z przebywania na świeżym powietrzu - dodaje przytulności przestrzeni zaaranżowanej na balkonie czy ogrodzie i wzmacnia ciepło jesiennych promieni słońca. Drewniane rozwiązania tarasowe tworzą też sprzyjające warunki do połączenia  relaksu z jesiennymi pracami ogrodowymi.

Czytaj więcej

 
Zadbaj o piękne drewno ogrodowe z Jedynką - zdjęcie

Zadbaj o piękne drewno ogrodowe z Jedynką

01-10-2021

Mimo iż sezon ogrodowo-tarasowy się kończy, wiele z drewnianych mebli i obiektów małej architektury pozostanie na zewnątrz i będzie musiało przetrwać bardzo niesprzyjające warunki pogodowe, działające destrukcyjnie na drewno. Warto więc wykorzystać pogodne jesienne dni, by zabezpieczyć drewno przed zimą i móc cieszyć się jego pięknem także w kolejnym sezonie.

Czytaj więcej

 
Jak zaaranżować wnętrze w ciepłych kolorach?  - zdjęcie

Jak zaaranżować wnętrze w ciepłych kolorach?

29-09-2021

O wyborze właściwej palety kolorów do domu powinniśmy pomyśleć już na wczesnym etapie jego urządzania. To bardzo ważny element, o którym w żadnym wypadku nie powinno się zapominać. Odpowiednio połączone ze sobą barwy podłogi, ścian, czy zabudowy kuchennej, potrafią bowiem wydobyć prawdziwe piękno z każdego pomieszczenia.

Czytaj więcej

 
W nowoczesnym przetwórstwie drewna odpady to mniej niż 1% - zdjęcie

W nowoczesnym przetwórstwie drewna odpady to mniej niż 1%

29-09-2021

Maksymalne wykorzystywanie i przetwarzanie materiałów to jeden z kluczowych elementów ochrony środowiska.

Czytaj więcej

 
Jej wysokość komoda - zdjęcie

Jej wysokość komoda

24-09-2021

Komoda - niezwykle praktyczny mebel, w którym można skutecznie uporządkować i skryć różnego rodzaju drobne przedmioty – bywa też prawdziwą ozdobą, podkreślającą styl pomieszczenia.  Finezji nadać mogą nawet zupełnie proste komody, jeśli tylko udekorujemy je na nietypowy kolor. Można to w łatwy sposób zrobić z użyciem emalii Beckers Designer Universal.

Czytaj więcej

 

Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®

21-09-2021

Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® od pierwszej edycji mają międzynarodowy charakter. Rokrocznie ponad połowa Wystawców oraz Odwiedzających przyjeżdża z zagranicy, co stanowi unikalny charakter wydarzeń i mocny wyróżnik na tle konkurencji.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1760

Najpopularniejsze tagi